Kolęda dla Hospicjum św. Łazarza – świąteczne wyzwanie

www.pomagam.pl/KoledaDlaHospicjum
NR KONTA DO TRADYCYJNEGO PRZELEWU
92 2490 0005 0000 4530 9034 8688 (z dopiskiem: Kolęda Dla Hospicjum)

Szanowni Państwo,

w ten przedświąteczny czas pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu łączącym, wciąż żywe w Polsce, tradycje kolędnicze z akcją pomocy dla Hospicjum św. Łazarza.

Wszelkie informacje o akcji #KolędaDlaHospicjum znajdą Państwo na https://pomagam.pl/KoledaDlaHospicjum

oraz na profilu FB Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

Niech nasze głosy złączą się i popłynie Kolęda dla Hospicjum, aby w te szczególne Święta nikt nie pozostał sam, ze swoją chorobą, bólem i lękiem o przyszłość. Kolędujemy zgodnie z tradycją do 2 lutego.

Jak mówi Lidia Jazgar, okres świąteczny, to zawsze w Hospicjum św. Łazarza w Krakowie czas szczególny. Personel stara się stworzyć na oddziałach namiastkę rodzinnego domu, ciepłą, pełną życzliwości atmosferę, a bliscy towarzyszyć chorym w tych wyjątkowych dniach.

W tym roku, w wyniku pandemii zmieniło się wiele, wolontariusze nie mogą posługiwać chorym, rodzina może towarzyszyć im w bardzo ograniczonym zakresie, a Hospicjum znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. Nie zmieniło się jedno, chorzy nadal potrzebują specjalistycznej opieki oraz zwykłej, ludzkiej troski, a Hospicjum wsparcia społeczeństwa, aby pełnić swoją misję.

To dzięki zaangażowaniu każdego z nas i płynącym z serca, prostym gestom życzliwości mogą dziać się małe, świąteczne cuda.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w wyjątkową akcję pomocy #KolędaDlaHospicjum.

Kolęda dla Hospicjum – świąteczne wyzwanie

#KolędaDlaHospicjum, to akcja powszechnego kolędowania dla Hospicjum św. Łazarza w Krakowie (www.hospicjum.krakow.pl) – wystarczy zaśpiewać kolędę lub piosenkę świąteczną– nagrać i udostępnić film w mediach społecznościowych (FB, www, YouTube i inne), złożyć kolędowy datek na rzecz Hospicjum na: www.pomagam.pl/KoledaDlaHospicjum, nominować innych. Do kolędowania zapraszamy osoby, rodziny, grupy przyjaciół, firmy, instytucje, szkoły, organizacje, urzędy, dzielnice…

Zasada jest prosta, nie o formę tutaj chodzi, tylko o dobre chęci – bo przecież kolędować każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej! Nominujemy trzech kolejnych kolędników, którzy mają trzy dni na podjęcie wyzwania.

Akcja ma na celu wyrażenie solidarności z chorymi oraz wsparcie finansowe najstarszego w Polsce Hospicjum św. Łazarza, które z powodu pandemii zmaga się z poważnymi kłopotami finansowymi. Ponadto jest zachętą do kultywowania naszych świątecznych tradycji kolędowania i składania życzeń.

Niech ten świąteczny czas, pomimo trudnej rzeczywistości będzie dla nas wszystkich szczególny. Dla każdego z nas wyjątkowy w naszych domach, a także dla tych, którzy święta spędzają w Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.