„oZespół Wsparcia Opiekuna Chorego

Towarzystwo Przyjaciół Chorych
„Hospicjum im. św. Łazarza”

W ramach działającego Zespołu Wsparcia Opiekuna Chorego, pracownicy i wolontariusze TPCh „Hospicjum im. św. Łazarza” starają się nieść wsparcie rodzinom zmarłych pacjentów w okresie osierocenia.

DYŻUR TELEFONICZNY pod numerem 12 641 46 58 jest prowadzony od poniedziałku do piątku, w godz. 10.30-12.30.
Kontakt z:
• psychologiem (po uprzednim kontakcie telefonicznym),
• pracownikiem socjalnym (po uprzednim kontakcie telefonicznym),
• prawnikiem (po uprzednim kontakcie telefonicznym),
• ks. kapelanem – w każdy ostatni piątek miesiąca (po mszy św. o godz. 17.00, dla osób, które utraciły swych bliskich).

Wszystkie spotkania i porady są nieodpłatne i odbywają się przez telefon lub w Hospicjum św. Łazarza przy ul. Fatimskiej 17, w Krakowie.

W Hospicjum działa również od wielu lat Klub dr. Jana Deszcza skupiający głównie wdowy i wdowców, ale także osoby, które odczuwają samotność.

Spotkania klubowe odbywają się w każdy czwartek miesiąca, głównie w godz. 14.00 – 16.00. Kontakt pod numerem 12 641 46 58 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 13.00.

MSZA ŚW. ZA ZMARŁYCH POD OPIEKĄ HOSPICJUM:
-tradycyjnie odprawiana jest w ostatni piątek miesiąca, o godz. 17.00, w kaplicy hospicyjnej przy ul. Fatimskiej 17, w Krakowie. Mszę św. sprawuje Ksiądz Kapelan Hospicjum.

„Żałoba. Pytania i odpowiedzi.” – do pobrania
Autor: Wiktoria Targosz