Gwiazdy kina i internetu
w pięknym filmie Reżysera Życia
dla Hospicjum św. Łazarza.

Reżyser Życia, twórca filmów poruszających problematyką społeczną, tym razem zajął się tematem odchodzenia osób bliskich. W projekcie wzięli udział aktorzy kina i teatru m.in. Andrzej Grabowski, Piotr Cyrwus oraz wpływowi influencerzy Wersow (Weronika Sowa), Aleksandra Nowak. W filmie swój debiut zagrała córka Anny Przybylskiej – Oliwia Bieniuk.

Projekt wspiera zbiórkę finansową na rzecz Hospicjum św. Łazarza – najstarszego Hospicjum w Polsce, które w wyniku pandemii mierzy się z problemami finansowymi.

Zbiórka pod adresem: https://pomagam.pl/pola-nadziei

Scenariusz, który napisało życie.
Film ma pomóc zrozumieć i oswoić trudny temat odchodzenia bliskich w rodzinach wielopokoleniowych. Choroba dotyka bowiem całej rodziny a to powoduje strach, ból, konflikty i problemy. Scenariusz przedstawia historię, z którymi często spotykają się rodziny.

Temat śmierci nas przerasta – a kiedy pojawia się ona w rodzinach i dotyka osób starszych, dzieci często czują się niezauważone i bagatelizowane. Niekiedy rodzice chcąc chronić je – zamiast zaprosić je do rozmowy o problemach, pomijają je. To rodzi frustrację i ból. Chciałbym aby ten film stał się pomocą dla tych wszystkich, którzy doświadczyli podobnych emocji – mówi Daniel Rusin, Reżyser Życia, twórca projektu.

Ważny projekt.
Film zwraca uwagę na rolę instytucji pomagających opanować ból i inne objawy towarzyszące odchodzeniu. Partnerem filmu jest Hospicjum św. Łazarza, które w wyniku trwającej pandemii zmaga się z coraz większymi trudnościami finansowymi.

W poprzednich latach w ramach wielu zbiórek jak i kampanii “Pola Nadziei” udawało nam się domknąć hospicyjny budżet. W wyniku pandemii musieliśmy zawiesić większość z tych działań – przez co dziś, nie mamy środków na dalszą pomoc. Na chwilę obecną brakuje ponad miliona złotych a strata z miesiąca na miesiąc się powiększa – mówi Renata Połomska, koordynator akcji Pola Nadziei z Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.

W Hospicjum pomoc specjalistyczną (lekarską, pielęgnacyjną, terapeutyczną) miesięcznie otrzymuje nawet 1000 osób – chorych i ich rodzin.

W celu ratowania sytuacji hospicjum została otwarta specjalna zbiórka internetowa pod adresem: www.pomagam.pl/pola-nadziei

Hospicjum św. Łazarza jest jak dobry szpital – z tą różnicą, że to jest ten ostatni. Kochani – obejrzyjcie film i pomagajcie – pomagajcie tym, którzy są w Hospicjum a tym samym pomożecie i sobie! – mówi Andrzej Grabowski, odtwórca głównej roli.

Potencjał filmu.
Twórcy filmu mają aspirację do zanotowania rekordów oglądalności. Reżyser Życia – Daniel Rusin – znany jest z wiralowych filmów poruszających problematykę społeczną – adresuje swoje filmy do młodzieży, rodziców i nauczycieli. Jego kanał na YouTube subskrybuje ponad milion osób, a jego filmy średnio notują 3 mln. wyświetleń – z czego jeden z ostatnich filmów przebił ostatnio 8 mln! Widownia Reżysera Życia w ponad 70% to osoby od 18 do 34 roku życia.

W filmie wystąpili Andrzej Grabowski, Piotr Cyrwus, Maja Barełkowska (prywatnie żona Piotra Cyrwusa), Hanna Bieluszko, a także grono lubianych influencerów tj. Weronika Sowa (Wersow), Oliwia Bieniuk – córka Ani Przybylskiej, Ola Nowak, Agata Fąk “Fagata”, Lena Kociszewska “Moonlight”, Aleksandra Furka “Olciiak” oraz Łukasz Górski. Swój epizod odegrała też Magda Bereda – która specjalnie dla filmu nagrała piosenkę, napisaną po śmierci swojego dziadka, pomagającą przetrwać czas pożegnania z bliskimi.

Link do teledysku: https://youtu.be/RlDkNGy3r50

Razem.
Zdjęcia do filmu odbyły się w Krakowie w dniach od 18 do 19 sierpnia. Film powstał dzięki wsparciu firmy bp, która pomaga Hospicjum św. Łazarza od 1997 roku i jest inicjatorem rozpoczęcia akcji Pola Nadziei w Polsce.

W ostatnich miesiącach na biznes przyszedł czas próby i odpowiedzialności za swoich pracowników, klientów, kontrahentów i organizacje, z którymi współpracują – mówi Bogdan Kucharski, prezes bp w Polsce – Zgodnie ze słowami Bernarda Looneya, CEO bp „Naszą strategią jest działanie, w bp w centrum uwagi jest człowiek i jego realne potrzeby” – w covidowej i post covidowej rzeczywistości rozszerzyliśmy pomoc dla naszych partnerów społecznych. Wśród nich, szczególnie ucierpiało Hospicjum im. św Łazarza, z którym bp współpracuje od 1997 roku, wspierając akcję Pola Nadziei. Dlatego, mając na uwadze możliwy wpływ na wrażliwość odbiorców filmów Reżysera Życia, włączyliśmy się w ten projekt. Teraz z całych sił trzymamy kciuki za jego powodzenie, bo cel jest szczytny – wsparcie zbiórki na rzecz Hospicjum św. Łazarza, które otacza opieką kilkanaście tysięcy osób rocznie.

Twórcy pragną podziękować za pomoc: bp w Polsce, Toyota Romanowski w Krakowie, Firmie Daul, Hilton Garden Inn Krakow, Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie, Zarządowi Dróg Miasta Krakowa.

Więcej informacji:

Renata Połomska – TPCh “Hospicjum im. św. Łazarza”
kom. 531 529 223, e-mail: renata@polanadziei.pl

Singiel Magdy Beredy zapowiadający debiutancki album Artystki, „nie miej mi tego za złe” to historia, która mówi o ludziach, którzy odchodzą od nas, zostawiając po sobie ogromną pustkę i żal. To prawdziwa opowieść, którą Magda opisała, będąc jeszcze dzieckiem. Teledysk jak i film Reżysera Życia powstały również, by pomóc najstarszemu w Polsce hospicjum – aby nadal mogło otaczać opieką chorych u kresu życia i ich rodziny: